JTAG belli bir işletim sistmine sahip ( Android vs ) cep telefonlarının sistemin açılmasını ve BOOT işleminin başlatılmasını sağlayan cihaz içerisine yerleşik bir yazılımdır. JTAG Joint Test Action Group kelimelerinin kısaltılmış halidir.

Cihazın içindeki bu yazılım çeşitli sebepler ile kullanılmaz hale  geldiğinde, BOOT işlemi yapılamaz ve dolayısıyla cihaza yükleme yapılamaz ve kullanıcı tarafından müdehale edilemez hale  gelir.

Elektronikte kullanılan flash belleklerin veya işlemcilerin anakart üzerinden hiç sökülmeden anakart üzerindeki JTAG pinlerine gerekli pinleri lehimleyerek komple silinip tekrar programlanması olayıdır. Her işlemci flaşın programlanmasına izin vermez veya anakart üzerinde böyle bir işlem için gerekli bağlantı uçları olmayabilir, bu gibi durumlarda flash veya işlemci sökülürek ayrıca bir programlayıcı ile programlanır genelde zahmetli ve zor bir işlemdir genellikle bu noktalara jtag kabloları mikroskop altında lehimlenir.jtag

JTAG işlemi sıradan elektronikçiler ve yazılımcılar tarafından yapılamaz. Oldukça dikkat ve bilgi gerektiren hassas bir işlemdir. JTAG işlemleri için sadece gsm sektöründe hizmet veriyoruz.

JTAG zannedildiği kadar kolay olmayıp herkesin oradan buradan alet alıp da yapabildiği bir iş değildir

PROGRAMDA SUSMUŞ SAMSUNG VE HTC TELEFONLARINIZI TEKRARDAN ÇALIŞIR HALE GETİRİYORUZ